І НА ОНОВЛЕНІЙ ЗЕМЛІ ВРАГА НЕ БУДЕ, СУПОСТАТА, А БУДЕ СИН, І БУДЕ МАТИ, І БУДУТЬ ЛЮДЕ НА ЗЕМЛІ

В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини на факультеті початкової освіти 7 березня відбулося відкриття виставки авторських ляльок-мотанок викладача кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі, начальника Центру культури і дозвілля «Гаудеамус», Заслуженого працівника культури України Наталії Алексеєвої.Виставка приурочена 210-річниці від дня народження видатного українського поета, прозаїка, художника, політичного і громадського діяча Тараса Шевченка.Здавна у кожній родині лялька-мотанка була символом мудрості, матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями, берегинею роду. Сьогодні, коли ворог безжально нищить українську культуру, і тим самим прагне позбавити нас національної ідентичності, ми повинні зробити усе можливе, щоб зберегти і передати нащадкам нашу усі надбання народу, зокрема , виготовлення ляльки-мотанки.На виставці представлені авторські ляльки, образи яких тісно перегукуються із долею і персонажами творів Тараса Шевченка: «Зацвіла в долині червона калина», «Лілея», «Зоре моя вечірня», «Катерина», «Наймичка», «Марія», «Тополя» та інші.Також представлені мотанки, які символізують велику любов поета до матері та неньки-України. Для Шевченка нещасна доля жінки-кріпачки була особистою трагедією. Немає у світовій літературі іншого поета, який би так ніжно, з любов’ю оспівав у своїй творчості жінку-матір усієї Землі, берегиню, продовжувачку роду.Окрема сюжетна лінія виставки уособлює образи жінок із пісенної творчості, творів класиків української літератури. Це «Їхали козаки», «Ой, на Івана, на Купала», «Ой там, на товчку, на базарі», «Баба Параска і баба Палажка», «Ніч перед Різдвом»Ключовими образами цієї виставки стали мотанки, які символізують образи жінки-вдови, матері, яка журиться за сином, що поліг на полі бою, нареченої, яка не дочекалась коханого із війни. Ці образи тісно перегукуються із нашим сьогоденням. Саме тому за задумом авторки ляльки-мотанки буде передано для благодійного аукціону та волонтерській організації «Разом», а виручені кошти з їх продажу підуть на підтримку Збройних Сил України!Дякуємо нашим захисницям і захисникам за можливість жити, працювати, навчати!Миру і безпеки нам всім!«І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі» – Тарас Шевченко.